Плоскостопість

Перші ознаки плоскостопості

Одні з перших ознак плоскостопості, що розвивається - втома під час ходьби, больові відчуття в області стопи і порушення її ресорних функцій. Після тривалих навантажень у дитини можуть з'явитися судоми в литкових м'язах. Всі ці симптоми повинні привернути увагу батьків, які відразу повинні показати дитину лікарю і скласти разом з ним стратегію лікування цього захворювання.


Яке лікування — найкраще?
Якщо лікар — ортопед уже виставив вам діагноз плоскостопість, то, безсумнівно, виручить вас лікувальна фізкультура та масаж.


Зараз одним із найефективніших методів лікування та попередження та розвитку плоскостопості у дітей є масаж. Особливо він ефективний у поєднанні з мануальною терапією та ЛФК.

Завдяки масажу, можна досягти значного зміцнення м'язів стоп, а також зняти втому і позбавити його больового синдрому. Слід зазначити, що масаж при плоскостопості у дітей необхідно виконувати курсом: 1 сеанс не дасть ніякого позитивного ефекту.


Процедура не повинна зводитися виключно до масажу стопи. При плоскостопості страждають гомілковостопний, колінний та кульшовий суглоби. Крім цього, при прогресуванні захворювання значно зростає навантаження на нижній відділ хребта, що, у свою чергу, може призвести до утворення міжхребцевої грижі.

Іноді, при швидкому розвитку плоскостопості, незворотні зміни у хребті відбуваються протягом року. Тому під час проведення процедури слід звертати увагу на всі відділи, а не проводити маніпуляції виключно на стопі.

Профілактика плоскостопості


Превентивні заходи допоможуть зупинити розвиток плоскостопості у дітей.

Важливо:

  1. Щороку відвідувати ортопеда.
  2. Тренувати стопи у дітей, використовуючи для ходьби — пісок, велике каміння та дрібну гальку або спеціальні ортопедичні килимки.
  3. Виконувати гімнастику.
  4. Періодично проходить курс масажу.
  5. Купувати комфортне взуття, пошите з натурального матеріалу. Підошва повинна легко гнутися, мати фіксований задник та відповідати розміру.
  6. Використовувати для дітей масажні устілки — супінатори.
  7. Контролювати масу тіла.
  8. Розумно розподіляти час відпочинку та навантаження на ноги.
  9. Уникати травм.

Гімнастика ЛФК

Гімнастичні вправи сприяють:

  • тренування м'язів;
  • зміцнення зв'язок стопи;
  • покращення кровообігу в ногах;
  • стимулювання утворення суглобової рідини;
  • нівелювання болю та запалення;

Профілактика плоскостопості