Масаж – боротьба з остеохондрозом

 Комплекс процедур, спрямованих на лікування хребта, ставить перед собою завдання щодо поліпшення кровообігу та лімфообігу, що сприяє гарному харчуванню, а також оздоровленню всієї вертебральної зони. Міжхребцеві диски отримують більше корисних речовин, навколохребцеві м'язи зміцнюються, покращується іннервація тканин.

Ефективним методом профілактики та лікування остеохондрозу залишається класичний масаж. Дані показують, що регулярні масажні процедури в стадіях остеохондрозу, що розвивається, показують позитивну динаміку вже після перших 5 - 10 сеансів. Біль у спині помітно слабшає, минає почуття тяжкості та дискомфорту. Доцільним є підключення до сеансів масажу прийомів лікувальної фізкультури, що особливо розтягують вправ та скручувань.

Основним методом боротьби з остеохондрозом залишається його постійна профілактика. Регулярні заняття, спрямовані на роботу з м'язами спини та хребтом, здатні уповільнити руйнівні процеси в паравертебральній зоні та в усьому організмі загалом.

Частота сеансів масажу

Найбільш раціональними, як говорилося вище, є профілактичні сеанси масажу. Часто рекомендують проходження курсу із 10 – 15 сеансів масажу раз на півроку. Інтенсивність кожного сеансу залишається на загальнооздоровчому рівні. Помірні фізичні навантаження (біг, плавання) також потрібні.

У періоди загострення хвороби (часті болі в попереку, лопатках, плечах) періодичність, частота та інтенсивність сеансів масажу підбирається індивідуально. Першорядним завданням ставиться зняття болю та м'язового спазму. Інші маніпуляції та процедури спрямовані на ослаблення ефекту здавлювання міжхребцевих дисків та розтягування хребетного стовпа.