Вакуумний (банковий) масаж

 Вакуумтерапія (Вакуумний Масаж) у сучасній медицині більш відома, як < strong>банковий масаж. Це універсальна цілюще-естетична техніка, яка використовується для лікування різних хвороб, деяких травм та з метою профілактики захворювань.

Вакуумний масаж, що проводиться за допомогою спеціальних банок, здатний зміцнити м'язи, полегшити больовий синдром різного походження, забрати кашель. Важливе значення вакуумтерапія має у косметології, оскільки дана методика дозволяє коригувати фігуру, боротися з надмірною вагою та усунути целюліт.

Практика вакуумтерапії ґрунтується на рефлекторному механізмі, який починається зі стимуляції рецепторів шкіри за рахунок вакууму, утвореного в банку. Завдяки цьому вакууму створюється потужний локальний приплив артеріальної крові до тканин (у 140 разів сильніший за звичайний приплив), що викликає збільшення інтенсивності процесів метаболізму, регенерації тканин і захисних сил організму кілька десятків і навіть сотень разів. Але при цьому значна частина імунних сил, активізована рефлективним впливом вакууму, зосереджується на ліквідації наслідків вакуумтерапії.

Банковий масаждопомагає в лікуванні великого спектру захворювання, завдяки тому, що при стимуляції рефлексогенних ділянок тіла активізуються внутрішні сили організму. Під впливом вакууму реакцію у відповідь дають не тільки рецептори шкіри, а й точки акупунктури, безпосередньо пов'язані з діяльністю різних систем і внутрішніх органів людини.

Розряджене повітря, яке з'являється при вакуумтерапії, прискорює метаболізм, покращує циркуляцію крові, збагачує тканини киснем. За рахунок цього повертається втрачена чутливість, нормалізується рухливість суглобів та хребта, слабшає скутість кінцівок та спинних м'язів.

Що стосується застосування вакуумтерапії в косметології, то результат баночного антицелюлітного масажу можна порівняти хіба що з ефектом сауни. При такій терапії тканина м'язів набуває еластичність, як це буває при занятті спортом, жирова тканина з часом зникає, а її надлишок забирається з організму за допомогою видільної системи шкіри. Тіло стає гладким, пружним, зникає в'ялість та ефект «апельсинової кірки».

Як проводитися процедура баночного масажу?

Тривалість кожної процедури та довжину курсу лікування визначається в індивідуальному порядку, виходячи з анамнезу захворювання, віку та загального стану здоров'я пацієнта. Найчастіше сеанси вакуумтерапії проводяться або щодня, або щодня. Середній цикл лікування становить від п'яти до десяти днів.

Перед початком процедури поверхню тіла хворого, що масажується, обробляють жирним кремом, стерильною рослинною олією або вазеліном. Після цього попередньо продезінфіковані банки присмоктують до шкіри у потрібній частині тіла, дозуючи силу вакууму. Тут лікар обов'язково має брати до уваги чутливість шкіри кожної людини.

Далі вже прикріпленою банкою виробляються масажні рухи, що ковзають, які можуть мати круговий, прямолінійний або зигзагоподібний характер. Після закінчення сеансу, банки акуратно і м'яко знімаються з тіла хворого, а самого пацієнта загортають ковдрою, і він ще протягом півгодини відпочиває в кімнаті, де температура повітря не менше 18 градусів за Цельсієм.

Під час виконання сеансу вакуумного масажу у хворого може з'явитися відчуття тепла, розслабленість м'язів, сонливість, послабляться хворобливі синдроми. Ці симптоми зберігатимуться протягом усієї процедури та ще кілька годин після сеансу.

Утворення в області впливу синців не є ускладненням або серйозним побічним ефектом. Це природна реакція тіла на вакуумтерапію, всі синці через короткий час пройдуть самостійно.

Окрім цього, вакуумтерапія показана, як загальнозміцнюючий засіб і якпрофілактика багатьох хвороб.

Показання вакуумтерапії

Показання для використання вакуумтерапії досить широкі:

  • болі різного генези (у тому числі хронічних);
  • недуги периферичної нервової системи;
  • хвороби опорно-рухового апарату;
  • підвищений артеріальний тиск;
  • поліетіологічний синдром;
  • часті застудні захворювання;
  • різні захворювання органів дихання;
  • травми.

Застосування в косметології

Останній час активно применяют вакуумний масаж у косметології, з метою:

  • отримання хорошого лімфодренажного результату;
  • лікування локального целюліту та ефекту «апельсинової кірки»;
  • розсмоктування рубцевих тканин та видалення шрамів;
  • коригування надмірної ваги та моделювання фігури;
  • усунення вугрової висипки, прищів та їх видимих наслідків;
  • коригування мімічних зморшок;